Jak uczyć zuchy śpiewania
search
  • Jak uczyć zuchy śpiewania - okładka
  • Jak uczyć zuchy śpiewania

Jak uczyć zuchy śpiewania

Poradnik metodyczny.

Piosenki są bardzo ważną i znaną formą pracy z zuchami, wie o tym każdy drużynowy. Świetnie nadają się do wprowadzenia w odpowiedni klimat, tematykę zajęć, mogą służyć do zmiany nastroju zuchów. Jest to forma pracy, która bardzo uatrakcyjnia zbiórkę. Muzykowanie można wykorzystać do wyciszenia po ruchliwej i pełnej szaleństwa zabawie, bądź do wykrzyczenia się. Forma ta pozwala na poznawanie w ciekawy sposób wielu rzeczy, pobudza naszą wyobraźnię, pozwalając poznać otaczający świat.

Spis treści:

1. Jak zabrać się do nauki piosenek?
2. Repertuar
3. Co dają zuchom piosenki?
4. Zasady uczenia i śpiewania piosenek
5. Jak uczyć piosenek?
6. Kilka sposobów na naukę piosenek
7. Skąd brać piosenki?
8. Rodzaje piosenek
9. Bibliografia

A. Piosenki marszowe
B. Piosenki kominkowe
C. Piosenki sprawnościowe
D. Piosenki obrzędowe

747

Opis

Format
A6
Ilość stron
24