Memorki zuchowe - pudełko
search
 • Memorki zuchowe - pudełko
 • Memorki zuchowe - karty rozłożone
 • Memorki zuchowe - karty w stosie

Memorki zuchowe

Klasyczna gra „memory” w wersji dla zuchów.

Klasyczna gra „memory” w wersji dla zuchów. To prosta i popularna gra, która może pomóc harcerzom w rozwoju wielu ważnych cech i umiejętności. Oto kilka z nich:

 • Pamięć, koncentracja i spostrzegawczość: Gra w memory polega na zapamiętaniu położenia kart na planszy i koncentracji na poszukiwaniu par. To doskonałe ćwiczenie dla pamięci i koncentracji, a te umiejętności są ważne w wielu dziedzinach życia.
 • Rozwijanie umiejętności społecznych: Gra w memory może pomóc harcerzom w nauce współpracy, komunikacji i rozwiązywania problemów w grupie. Uczy zasad fair play i przestrzegania reguł wspólnej zabawy. To umiejętności społeczne, które są niezbędne w życiu i w wielu działaniach harcerskich.
 • Wzmacnianie samodyscypliny i cierpliwości: Gra w memory wymaga czasu, cierpliwości i samodyscypliny, ponieważ poszukiwanie par może być czasochłonne i wymagające wysiłku. Te cechy są ważne w życiu i w harcerstwie, ponieważ pomagają w osiąganiu celów i radzeniu sobie z trudnościami.
 • Radość i zabawa: Gra w memory dostarcza harcerzom radość i zabawę, a to ważne dla zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.
 • Pozwala też na zaznajomienie uczestników z podstawowymi symbolami w ZHP, w tym symboliki zuchowej. Stanowi doskonałe uzupełnienie „zbiórek pierwszego miesiąca”, kiedy nowi harcerze uczą się zasad panujących w drużynie i ZHP.

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 106 lat. Zawiera 48 kartoników z obrazkami (po dwa z każdego rodzaju).

Celem gry jest zebranie jak największej liczby par kart przez każdego z graczy.

Pudełko o wymiarach 7 x 7 x 2.5 cm.

Przyjemnej zabawy!

664

Zobacz także